Николай Йорданов сега свири дербито на Изток, а през май свири дербито на Запад "Етър" - "Ботев" (Вр) 1:2

Отново един от най-опитните арбитри получи назначение да ръководи дерби на „Етър”. Това е международният рефер Николай Йорданов от София, който ще свири мача „Черноморец” (Поморие) – „Етър” от последния есенен кръг на 27 ноември (неделя) от 14:30 ч. Помощници на Йорданов са съгражданите му Иван Вълчев и Иво Колев, а четвърти съдия е Стефан Павлов от Бургас.

За последно Николай Йорданов свири на етърци дербито тази пролет срещу „Ботев” (Враца), загубено с 1:2.

Дисциплинарната комисия на БФС пък обяви наказанията след 13-ия кръг на „Б” група. Както се очакваше, халфът Йордан Апостолов, който получи втори жълт и червен картон срещу „Несебър”, е наказан за 1 мач и глобен с 200 лв. Така Апостолов пропуска мача в четвъртък за купата на България между „Етър” и „Нефтохимик”, но ще бъде на линия за неделния последен мач. В игра за „виолетовите” след изтекло наказание пък се завръща Радослав Анев.