img_3646

Лидерът във Втора лига „Етър” изненадващо загуби от последния в класирането „Левски” (Карлово) с  2:0 в мач с неузнаваема игра. Напрежението в клуба през последните седмици повлия на мача и от това се възползваха домакините от „Левски”, които стигнаха до трите точки.

Началото бе за етърци, но те пропуснаха и трите си създадени положения. В 5-ата минута Петър Димитров напредна отляво и от малък ъгъл стреля до левия стълб. Малко след това след центриране на Цветков топката срещна напречната греда и Кямил от един метър стреля в тялото на защитник на голлинията. В 11-ата минута пък Иван Петков от чиста позиция би слабо във вратаря.

Домакините се възползваха от ситуацията и първо в 17-ата минута  след двойно подаване със Стефанов Игнатидис излиза сам срещу Цанков, но би на сантиметри от гредата. Две минути по-късно обаче след центриране отдясно защитата изпусна включване на Цветан Павлов, който засече топката в мрежата. В 28-ата минута можеше да стане и 2:0, но след центриране от корнер Янко Вълканов с глава стреля до гредата.

До почивката етърци пропуснаха още три гола. В 34-ата минута  след центриране отдясно Кямил от чиста позиция стреля край гредата. После той изведе Галин Ташев, който би без забавяне, на вратарят спаси. Най-чистият пропуск бе на Иван Петков в 45-ата минута, когато след пас на Димитров по земята Петков плонжира и реши да стреля с глава, но топката отскочи от тревата и мина над гредата на опразнената врата.

img_3656

След почивката „виолетовите” уж атакуваха, но до чисти положения не стигнаха, въпреки направените три смени. Агитката от близо 35 души пък скандираше името на треньора Георги Василев. В 68-ата минута след контра Стефанов от „Левски“ остана сам отдясно, центрира и непокритият Игнатидис вкара за 2:0.

До края на мача абсолютно нищо не се промени и играчите на „Левски” стигнаха до трите точки, които и самите те едва ли са очаквали…

„Етър“: Цанков, Ташев, Мицаков (58 Кирилов), Иванов, Скерлев, Ст. Генчев, Плахов (65 Тодоров), Цветков (75 Карапетров), Кямил, Иван Петков, Димитров.