Спортист на годината
На тържествена церемония в салона на ПБНЧ “Еленка и Кирил Д. Аврамови – 1856” в Свищов бяха наградени най-добрите спортисти на Общината за 2022 г. Отличията на състезателите бяха връчени от кмета на Свищов, председателя на ОбС – Свищов, представители на общинското ръководство и Общински съвет – Свищов. На събитието бяха наградени и бивши спортисти на град Свищов, постигнали високи резултати в Олимпийски, Световни, Европейски и Балкански първенства.

10-ТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА 2022 от ДЕСЕТО към ПЪРВО място:
10. Велизар Якимов – Клуб по тенис на маса „Академик 2001“, треньор: Марио Якимов
9. Божидар Ганев – Спортен Карате клуб „Академик 2001“, треньор: Митко Божанов
8. Яница Иванова – Хандбален клуб „Нове-99“, треньор: Величка Плачкова
7. Гергана Иванова – Спортен клуб „Джудоспорт“, треньор: Севдан Златанов
6. Ева Миланова – Годжу карате клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов
5. Пресиан Вачев – Клуб по тенис на маса „Академик“, треньор: Марио Якимов
Божидар Матеев – Общински футболен клуб „Академик“, треньор: Тодор Борисов
Даниел Стефанов – СК Хокей на трева „Дунав“, треньор: Николай Марков
4. Милен Петров – СК „Болг“, треньор Мартин Минков
3. ТРЕТО МЯСТО
Борислав Борисов – Спортен клуб „Олимпия“ с. Морава, треньор: Колю Колев
2. ВТОРО МЯСТО
Марио Маринов – СК „Джудоспорт“, треньор: Севдан Златанов
1. ПЪРВО МЯСТО
Стефан Петков – Годжу карате клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов
DSC_9071
___________
ОТБОР НА 2022 ГОДИНА
1. Отбор по хокей на трева до 18 години на СК Хокей на трева „Дунав“ с мениджър Николай Марков.
___________
МЕНИДЖЪР НА 2022 ГОДИНА
1. Николай Марков – Отбор по хокей на трева СК Хокей на трева „Дунав“
___________
ТРЕНЬОР НА 2022 ГОДИНА
ТРЕТО МЯСТО
Колю Колев – треньор по силов трибой в Спортен клуб „Олимпия“ с. Морава, подготвил през 2022 г. състезателя Борислав Борисов
ВТОРО МЯСТО
Севдан Златанов – треньор по Джудо в Спортен клуб „Джудоспорт“ Свищов, подготвил Марио Маринов
ПЪРВО МЯСТО
Марин Маринов – треньор в Спортен клуб Годжу Карате клуб „Алеко“ Свищов, подготвил състезателите Стефан Петков

МЛАДИ И ПЕРСПЕКТИВНИ СЪСТЕЗАТЕЛИ НА 2022 ГОДИНА
1. Иван Чунев – състезател СК „Джудоспорт“, треньор: Севдан Златанов
2. Дейвид Радков – състезател СК по хокей на трева и флорбол „Дунав“, треньор: Радко Радков
3. Ивайло Мухтаров – състезател СК по хокей на трева и флорбол „Дунав“, треньор: Радко Радков
4. Златина Борисова – състезател Годжу Карате Клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов
5. Сияна Боболова – състезател Годжу Карате Клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов
6. Ния Калушкова – Спортен Карате Клуб „Академик“, треньор: Митко Божанов
7. Стефани Люцканова – състезател Хандбален Клуб „НОВЕ-99“, треньор: Христо Христов
8. Любомир Петров – състезател Хандбален Клуб „НОВЕ-99“, треньор: Христо Христов
9. Валентин Митев – състезател СК „Болг“, треньор: Мартин Минков
10. Кристиана Пенчева – състезател СК „Болг“, треньор: Мартин Минков
11. Никол Романова – състезател СК „Олимпия“ с. Морава, треньор: Колю Колев
12. Денис Курдов – състезател СК „Олимпия“ с. Морава, треньор: Колю Колев
13. Мартин Александров – състезател ССКТМ НОВЕ-2018, треньор: Мирослав Колев
14. Виктор Абаджиев – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
15. Любослав Георгиев – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
16. Мария Сандулова – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
17. Милан Миланов – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
18. Ирен Георгиева – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
19. Юзджан Алиманов – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
20. Ангел Ангелов – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
21. Виктор Янков – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
22. Иван Пантелеев – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
___________
ЗА ЗАСЛУГИ
На основание чл. 6, ал. 1, т. 9, чл. 64, чл. 65 от Наредбата за символите, почетните знаци и отличията на Община Свищов и за постигнати високи професионални успехи и издигане авторитета на град Свищов се удостояват с почетната награда „ЗА ЗАСЛУГИ“ следните спортисти:
1. Участниците в Олимпийски игри
– Анелия Йорданова
– Тодор Тодоров
2. Участниците на Световно първенство
– Стефан Трифонов
– Иван Гърчев
– Пламен Хаджиев
3. Участниците на Европейско първенство
– Тоня Христова
– Лора Сарандева
– Йордан Христов
– Мейджан Бакалова
4. Участниците на Балканско първенство
– Мариета Цветанова
5. Участниците на Републиканско първенство
– Петко Петков
– Станимир Проданов
– Димитър Сарандев
– Величка Плачкова
– Николай Константинов
6. Заслужилите спортни деятели
– Никола Тодоров – майстор на спорта по плуване
– Генчо Стоянов – дългогодишен председател на ДФС „Академик“ – Свищов

КОМЕНТАРИ