maraton

Рекордните над 1500 участници се включиха в тазгодишното издание на дуатлона „Търново ултра“, което се проведе през уикенда в старата столица. Събитието се организира от Спортен клуб „Браун тим“ с подкрепата на Община Велико Търново.

Над 500 колоездачи дойдоха за началото на маратона в събота, 13 април, а състезанието бе и старт на сезона в България. MTB дистанциите включваха живописни трасета през Стария град, край крепостта „Царевец“ и кв. „Асенов“ със средновековните църкви, Арбанаси, парк „Света гора“, парк „Боруна“ и др. Две бяха дестинациите пред колоездачите – 33 и 60 км.

Повече от 1000 бегачи пък стартираха във втория ден от състезанието в старопрестолния град и околностите. Трасето е сред най-живописните в страната, а интересът бе много голям. Четири бяха определените дистанции там, като най-кратката бе 14 км, а най-дългата – 51 км.

Победител в дуатлона (60 км МТВ плюс 32 км траил) стана Андрей Карпаров, на 33 км МТВ плюс 25 км траил първи е Георги Петков. Борислав Хаджистоянов победи на 60 км МТВ, Ростислав Костадинов на 33 км, Георги Жеков на 51 км траил, където втори е Калин Василев – Калинбата. Александър Спасов победи на 32 км, Стефан Йорданов на 25 км и Даниел Кубашлиев на 14 км.