Четвърта поредна победа грабнаха юношите старша възраст на “Етър ВТ”, които удариха с 3:1 като гости в регионалното дерби горнооряховския “Локомотив”. Възпитаниците на треньора Борислав Евтимов имаха превес още преди почивката и логично поведоха. Калоян Калчев в 23-ата минута изведе Захари Захариев между двама бранители, той елиминира и вратаря и направи резултата 0:1.

Последваха възможности пред Христо Стоев, Захариев, Додуров и Калчев, чиито удари или минаваха покрай гредите, или стражът на “Локомотив” се намесваше навреме.

Христо Стоев се отличи с два гола след почивката. В 53-ата минута той получи пас от Иван Петков и се разписа за 0:2, а след още десетина минути бе изведен от Цветомир Додуров и отново завърши успешно атаката – 0:3.

“Виолетовите” вече бяха решили мача, като от началото на сезона вече имаха вкарани 15 гола срещу нито един в тяхната врата! Чак в 82-ата минута Йордан Нотев с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:3, което обаче не промени нещата. Така след 4-ия кръг “Етър ВТ” води с пълен актив от 12 точки, а “Локо” (ГО) остана със 7.