734094464_3637278199763463_1200850493834108120_n

731948313_122284676318190746_2558204916797444524_n

Изключително ценен успех на ХК “Етър-64” в мъжкото направление – момчетата до 14 години станаха шампион на България! Миналия сезон в тази възраст родените 2011 г. направиха дубъл – титла и купа, сега шампиони станаха и родените през 2012 г.

На финалите в Габрово великотърновци в полуфинала елиминираха домакините от “Чардафон” с 20:15 (10:9) и се изправиха в битка за титлата срещу “Локомотив” (Варна), надделял в другия полуфинал над “Кубрат” с 24:20 (13:12).

На финала възпитаниците на треньора Станислав Йорданов бяха безупречни срещу сочения за фаворит “Локомотив” (Варна) и го удариха с 20:16, което им донесе шампионската титла и златните медали! Страхотно пази на финалите вратарят на “болярите” Калоян Цветков. Илия Панов от “Етър-64” пък получи приза за голмайстор на първенството.

Преди това в Спортна зала „Орловец“ етърци надиграха „Труд“ с 33:19 (16:11) „Интер“ (Благоевград) с 22:19, „Опака“ с 31:9 (19:5), „Левски“ с 29:14 (17:6) и загубиха от „Локомотив“ (Варна) с 19:29 (12:17), от когото взеха сладък реванш на финала!

“Искам да благодаря на всички, които ни подкрепяха в залата и извън нея, и повярваха в нас. Най-голямата победа за мен не е шампионската титла, а че успяхме заедно да разберем с момчетата какво означава да вярваш силно и да искаш нещо с цялото си сърце и че всичко е в нашите глави и само ние можем да поставим лимит на възможностите си. За мен през този турнир на терена не видях 14-годишни момчета, а истински мъже! Доказахме за пореден път, че школата на “Етър-64″ се превърна в огромен фактор в мъжко направление!”, коментира пред “Велико Търново спорт” щастливият треньор Станислав Йорданов.

 

734872143_27372846829001813_868585708071182245_n

734367459_4089362668028953_2644767018390379267_n

Момичетата до 14 години на “Етър-64” станаха бронзови медалистки в първенството. Финалите на най-добрите бяха в Свиленград.

Етърки достигнаха до полуфинал, където отстъпиха драматично на “Бъки” със 17:19 (9:11) в мач с много претенции към съдийството. В мача за третото място “болярките”, водени от Миглена Христова, разгромиха “Бяла” с 29:16 (13:8). Шампион стана “Бъки”, който надви домакините от “Свиленград” с 24:23 (14:12).

Марина Стаменкова от “Етър-64” получи приза за голмайстор на първенството с вкараните 66 попадения.

728234526_2556568701432683_1990883049129835020_n

Тагове: