353056457_3371221253188644_1089630098344343648_n

Хандбалистите на “Етър-64” до 12 години ще играят за бронзовите медали в първенството при момчетата. Държавните финали се провеждат в Хасково.

Етърци стартираха отлично в групата си, където биха „Звезда-София“ с 14:10 (10:8) и „Спартак“ (Варна) с 22:12 (15:6), което им осигури първото място. В плейофите те срещнаха втория от група Б “Спортист” (Кремиковци) и взеха важна победа с 16:13 (9:7), която ги прати на полуфиналите.

Там “Етър-64” срещна класен съперник в лицето на “Кубрат”, който бе спечелил убедително всичките си срещи досега. Мачът бе изключително оспорван и първото полувреме завърши наравно 9:9. За съжаление през втората част “Кубрат” направи преднина от три гола и победи с 18:15.

Така се класира на финала срещу “Локомотив” (Варна). Етърци излизат за бронзовите отличия в първенството, като техен съперник е “Чардафон” (Габрово). Мачът е от 12:00 ч. днес, после е финалът и тържественото награждаване.