Момичета до 12 години. на СХК “Търновград” снанаха шампион на България. Финалният турнир по хандбал в Хасково събра 12-те най-добри отбора в страната. В продължение на три дни младите хандбалистки демонстрираха талант, характер и спортсменски дух в битка за шампионската титла.
Отборът на СХК „Търновград“ завоюва заслужено първото място, след като премина без загуба през груповата фаза на турнира. По пътя към финала великотърновските момичета се изправиха срещу едни от най-силните съперници в първенството – „Бъки“ (Габрово) на четвъртфинал и „Пирин-64“ (Гоце Делчев) на полуфинал. След убедителни победи те си осигуриха място в големия финал.
В решителния двубой СХК „Търновград“ се изправи срещу другия великотърновски тим „Етър-64“. Със силна игра, отлична организация и огромно желание за победа момичетата спечелиха с 22:16 и заслужено вдигнаха шампионската купа. За бронзовите медали “Пирин-64” победи със 17:15 “Бяла”.
Анастасия Божкова от “Търновград” бе избрана за най-добър вратар на турнира. Радост Йончева от “Етър-64” е най-полезен състезател. Стела Чакмакова от “Пирин-64” е най-добър защитник, а Дария Дойчинова от “Спортист” (Кревиковци) е голмайстор с 43 попадения.
“Тази титла е резултат от много труд, постоянство и отдаденост от страна на състезателките. Всички момичета се раздадоха и вярваха в успеха! Габриела Петрова беше безпощадна на терена, Ивайла Денчева и Симона Тодорова смело завършваха атаките, подкрепяни от Никол Стоянова, Нора Илиева, Михаела Гинкова, Симеона Дякова и Зорница Георгиева. Изказваме благодарност към всички деца – Доротея Стоянова, Виктория Тодорова, Ева Василева, Диана Недкова, Пламена Петрова и Мелинда Пламенова за тяхното усърдие, дисциплина и борбен дух. Вярваме, че те ще продължат да се развиват и да постигат още по-големи успехи. Специални благодарности отправяме и към родителите за доверието, подкрепата и неуморната помощ през целия сезон”, обявиха от СХК “Търновград”.






