big-DSC_0209_

Шампионска титла от държавното първенство по всестранна езда за мъже спечели Мирослав Илиев с Ниагар. В Шумен жокеят на „Калоян- 92” бе втори в обездката, но в кроса на 3 600 метра изпревари основния си съперник Борислав Борисов от „Кабиюк” с Темп и излезе начело. След това в надпреварата на конкур ипик – прескачане на препятствия Мирослав Илиев се представи по-добре от съперниците си и се окичи със златен медал.
Вълнуваща битка в съпътстващия турнир при децата до 14 г. проведоха братята Александър и Емил Красимирови. С кон Сан Диего Александър спечели и трите дисциплини – обездка, крос и конкур ипик и стъпи най-високо на почетната стълбичка. Емил е втори със Самурай и трети със Сахара.
Жокеите на „Калоян-92” участваха и в турнир за купата на кмета на Стара Загора, посветен на празника на града. При децата победител е Емил Красимиров със Самурай, брат му Александър е трети със Сан Диего. В състезанието с млади коне Даниел Атмаджов с Карнавал е втори, а при мъжете Мирослав Илиев с Контеса – трети, съобщи старши треньорът мс Михаил Костов.