Кадър от мача "Етър" - "Академик" 3:0, свирен от Мишо Йорданов на 15 август 2009 г.

Реферът Михаил Йорданов от Разград ще свири мача в четвъртък от турнира за купата на България между „Етър” и „Академик” (София). Негови асистенти са Християн Ганев и Мирослав Марков от Русе, а четвърти съдия е Ив. Занев също от Русе.

Любопитното е, че Михаил Йорданов, който е син на бившия международен рефер Йордан Йорданов, вече е свирил мач между отборите на „Етър” и „Академик” (Сф) на стадион „Ивайло”. Това е било на 15 август 2009 г., когато срещата завършва с класическа победа с 3:0 за „виолетовите”.

Днес станаха ясни и решенията на Дисциплинарната комисия на БФС. Заради червения си картон в мача с „Ботев” защитникът на етърци Георги Гайдаров е наказан за 1 мач и глобен със 150 лв. Той ще пропусне мача с „Академик” и ще е на линия за важното гостуване на „Любимец” на 28 октомври.