photo_verybig_300261

Масов бой прекрати мача от 21-ия кръг на Северозападната „В“ група между “Ботев” (Луковит) и едноименния тим от Козлодуй. Двубоят беше прекратен в 78-ата минута при резултат 1:1. Причината – влезли на терена фенове и масов бой.

Козлодуйчани откриха резултата в 65-ата минута чрез Ани Петков. Десетина минути по-късно домакините изравниха. Непосредствено след това в наказателното поле на гостите вратарят Ивайло Върганов в стремежа си да улови топката фаулира съперник. Двама от футболистите на Луковит му се нахвърлиха, а съдията Никола Атанасов от В. Търново вдигна картона с червен цвят и на тримата замесени в разпрата.

Провокирани от решението на рефера, част от местните фенове нахлуха на терена и се стигна до масово меле и удари по съдии, гости и членовете на козлодуйския щаб.

„Грозни сцени. След боя Ивайло Върганов е със сцепена устна, а Людмил Николов има аркада на веждата. Другите момчета се отърваха по-леко“, каза за „Конкурент“ старши треньорът на “Ботев” (Козлодуй) Анатоли Тонов.

Предстои тази седмица Дисциплинарната комисия към Зоналния съвет на БФС във Велико Търново да разглежда случая и да вземе съответните решения.