Бургазлията Мартин Богдев ще е главен съдия на съботното дерби между „Етър” и „Чавдар” (Етрополе). За негови помощници са определени М. Станев и Ц. Симеонов (съответно от Варна и Разград), а четвърти ще бъде шуменецът В. Гацев.

Богдев вече е ръководил две домакинства на „виолетовите”, като и двете са през сезон 2008/2009. Първо той реферира нулевото равенство срещу „Спартак” (Плевен) през есента, когато треньор на великотърновци бе Сашо Ангелов.

В последния кръг на шампионата арбитърът свири пред 5000 души на „Ивайло” битката за спасение срещу „Марек”. Двубоят отново завърши наравно – 1:1, а останалите мачове се развиха благоприятно и футболистите на Николай Арнаудов осигуриха оставането си в групата.

Срещата между четвъртия „Малеш” и първия „Ботев” (Враца) пък ще бъде ръководена от софиянеца А. Ангелов. Всички мачове от кръга са на 16 октомври от 16:00 ч. Екипът на „Велико Търново спорт” пожелава на Мартин Богдев в събота отново да изведе отборите на терена пред 5000 зрители, а защо не и повече!