Златен и бронзов медал от балкански шампионат по бадминтон е равносметката на състезателите от региона. Ученичката в Американски колеж “Аркус” Мария Мицова стана шампион на полуострова с тима на България на първенството за младежи и девойки до 19 г. в румънския град Онещи.

В отборната надпревара Мицова и съекипниците й се наложиха над Сърбия с 5:0 и с 4:1 срещу представителите на Турция и Румъния. Преди година в Одрин Мария Мицова стана балканска шампионка за девойки до 17 г. и спечели сребърен медал на двойки с Мила Иванова от Стара Загора.

Междувременно най-добрата горнооряховска бадминтонистка във възрастовата група под 13 г. Христомира Поповска се окичи с бронзов медал при дебюта си на балканиада. Христомира затвърди отличното си представяне през сезона и е с основна заслуга за третото място на България в отборното в Истанбул. Преди нашите състезатели се подредиха домакините от Турция, спечели първото място и Румъния.
От началото на тази седмица Бадминтон клуб – Горна Оряховица провежда безплатни занимания с ученици по Програмата на Министерството на физическото възпитание и спорта – “Спорт за децата в свободното време” . Заниманията се провеждат всеки делничен ден от 11 до 14 часа в зала “Никола Петров” и ще продължат до края на юли.