Западна „Б“ група, 29 кръг;

21 май, 18:00 ч., стадион с. Микрево;

„Малеш“ (Микрево) – „Етър 1924″ 0:1 краен

Главен съдия: Георги Игнатов (София), помощници Г. Георгиев и И. Боев (Сф), четвърти съдия: П. Джугански (София)

“Етър”: Димитров, Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Зафиров, Кямил, Трифонов, Харлов, Петров, Баев (Рашков, Мариян Иванов, Генов, Джайеоба, Николаев, Пенев)

Марко Карканджиу също е контузен и резерва е Рашков.

Слънчево и приятно за игра време в Микрево.

1 минута – начало на мача.

5 минута – Стефан Харлов стреля от 25 метра, топката минава до гредата.

9 минута – домакините изпълняват фаул, при който Венци Димитров се намесва добре и избива топката.

15 минута – равностойна игра, атаки и към двете врати, но без повече опасни положения.

25 минута – нищо ново в игровото поведение на двата отбора. Игра предимно в центъра, няма удари и промяна на резултата.

28 минута – далечен удар на “Малеш” отново е избит от Венци Димитров.
30 минута – атака и на “Етър”. Джихат Кямил стреля до гредата.

40 минута – няма промяна, и двата отбора играят повече дефанзивно.

43 минута – Симеон Баев се откъсва сам срещу вратаря, вижда го че е излязъл и с удар от 20 метра го прехвърля, като топката нацелва напречната греда.

45+1 минута – Димитров спасява удар на домакините, а при добавката Дафков от два метра стреля над гредата.

45 минута – край на първото полувреме.

През първото полувреме “Етър” играе в схема 4-1-4-1 със един дефанзивен халф – Зафиров, четирима полузащитника пред него и Баев на върха на атаката.

Начало на втората част.

60 минута – резултатът продължава да бъде 0:0, без точни удари в очертанията на двете врати след почивката.

Далечен удар отправя Зафиров, а после възможност има и пред Баев.

Домакините също имат едно положение.

65 минута – първа смяна в “Етър”. На мястото на Кямил влиза Джайеоба.

Играта става все по-оспорвана. Съдията нашари след почивката етърци набързо с три жълти картона – на Кямил, Ванков и Петров.

67 минута – корнер за “Етър”, центриране и трима футболисти се разминават в малкото наказателно поле с топката.

78 минута – ГОООООООООООООООООЛ!!! 0:1 ЗА “ЕТЪР”! Фаул за “Етър”, треньорът Кефалов прави смяна. На мястото на Харлов влиза Мариян Генов. Още с първото си докосване халфът перфектно завърта топката в мрежата – 0:1.

“Малеш” натиска да изравни, изпълнява четири-пет корнера подред.

90 минута – очаква се продължението на редовното време.

4 минути продължение. Венци Димитров спасява чист гол, като избива в корнер удар от фаул.

94 минута – в последната секунда на продължението “Малеш” пропуска нова чиста възможност да изравни.

Край на мача – 0:1! “Етър” остава фаворит за второто място, даващо право на бараж!