DSCN7550-1-1

Опитният тим на „Янтра“ (Полски Тръмбеш) стигна до минимална победа с 3:2 над гостуващия „Партизан“ (Червен бряг), дошла след обрат в резултата.

Двата отбора направиха много оспорван мач, повечето голове от който паднаха след почивката. Нулевото равенство се запази чак до 40-ата минута, когато последва дузпа за домакините. Наказателният удар бе отсъден за нарушеие срещу Явор Генчев. При първия изстрел на Любо Генчев от бялата точка обаче вратарят на гостите спаси, но ударът бе пребит за това, че стражът бе напуснал по-рано линията на вратата. Футболистите от Червен бряг също изравниха от дузпа след нарушение на Красен Славчев и точно изпълнение на Калоян Тодоров.

“Партизан” обърна до 1:2 в 70-ата минута с гол на отново на Калоян Тодоров,  който се възползва от грешка при изнасяне на топката. Калоян Илиев възстанови равенството 2:2 в 80-ата минута след центриране на Любо Генчев. Двамата изработиха и третото попадение, дошло след контра и точно подване на Любо Генчев към Калоян Илиев, който в 89-ата минута донесе и победата с 3:2.

„Янтра“ е пети в класирането с 6 точки, дошли от две победи и една загуба. В следващия кръг играчите на Петър Кръстев гостуват на „Вихър“ (Славяново).

„Янтра“ (ПТ): Росен Петров, Красен Славчев, Момчил Кузманов, Емилиян Ангелов, Георги Денков, Християн Кожухаров, Александър Божуранов, Явор Генчев, Любомир Генчев, Тони Маречков, Марио Балъков.