Втора лига, 27 кръг

“Лудогорец-2” – “Етър” 1:1

22 април 2023 г., стадион “Гнездо на орли”, Разград

Съдия: Васил Минев, асистенти: Иван Иванов и Радослав Вутов
Четвърти съдия: Мариян Гребенчарски, съдийски наблюдател: Йосиф Ронков, делегат: Валентин Вълчев

Стартов състав на “Етър”: Християн Славков, Валери Христов, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Христо Митев, Олег Димитров, Мартин Моран, Емануил Личев, Крум Стоянов, Евгений Илиев, Мартин Тошев.

Резерви: Ангел Мартинов, Иван Дерменджиев, Янко Ангелов, Яни Пехливанов, Хавиер Бетегон, Алехандро, Георги Александров, Здравко Илиев, Атанас Атанасов.

Начало на мача

5 минута – след центриране отдясно Мартин Тошев стреля опасно до гредата

7 минута – червен картон за “Етър”!

Валери Христов е изгонен доста пресилено след шпагат, при който първо играе с топката

17 минута – “Етър” премина на схема 4-4-1, като напред остави само Мартин Тошев

опити за атаки на “болярите”, но без завършващ удар

30 минута – без опасности пред вратите. Домакините с човек повече започнаха да натискат.

“Етър” пренесе играта напред

34 минута – удар на Крум Стоянов от 17 метра е спасен от вратаря

след центриране на Моран Мартин Тошев с глава стреля до гредата

40 минута – Христо Митев центрира отляво и отново Тошев с воле праща топката до гредата

Край на първата част – 0:0

Начало на второто полувреме

50 минута – все още няма смени в “Етър”

62 минута – ГОООЛЛЛ!!!! Евгений Илиев центрира и Крум Стоянов от десетина метра бележи – 0:1!

63 минута – Бетегон заменя Евгений Илиев

68 минута – дузпа за домакините. Вратарят Славков пресреща и събаря нападател и от бялата точка резултатът е изравнен от Цветослав Петров – 1:1.

77 минута – още две смени: Георги Александров и Янко Ангелов влизат вместо Олег Димитров и Личев

Здравко Илиев влиза вместо Моран

“Етър” натиска здраво за победен гол

5 минути добавено време

93 минута – Тошев навърза бранителите, но под малък ъгъл не можа да върне топката пред вратата към съиграчите си

Край на мача – 1:1