Loko

Горнооряховският “Локомотив” спечели Купата на Аматьорската футболна лига. На финала, игран на стадиона в Бистрица, “железничарите” победиха с 2:0 “Саяна” (Хасково), като головете паднаха в самия край на мача. Мача пропусна поради служебни ангажименти таранът Димитър Байдаков.

Двата отбора действаха позиционно и не си вкараха гол чак до 82-ата минута. Тогава Явор Генчев стреля мощно от фаул от над 30 метра, вратарят изби топката, но притичалият Ивайло Тодоров я довкара в мрежата – 1:0. Преди това в 65-ата минута след центриране на Даниел-Виктор Кънчев Николай Иванов нацели страничната греда.

В последната 94-а минута съперникът получи право на пряк свободен удар и напред отиде да скача и вратарят му Диян Вълков. Локомотивци обаче избиха топката и тя попадна у Даниел-Виктор Кънчев, който изведе Николай Иванов пред напълно празната врата за 2:0.

След мача футболистите на “Локо” (ГО), които бяха бурно подкрепяни от агитката си, получиха Купата на Аматьорската футболна лига от президента на АФЛ Румен Вълков и златните медали от надпреварата. Победителите взимат 20 000 лева от наградния фонд на турнира, а за загубилите остават 5000.

Горнооряховци са първият отбор от Северозапада, който взима аматьорската купа от 10 години насам, когато победител стана “Локомотив” (Мездра). През миналата година купата стана притежание на “Витоша” (Бистрица), а през 2021 г. – на “Розова долина” (Казанлък).

“Локомотив” (ГО): Венцислав Димитров, Милен Савов, Али Ахмед, Ивайло Тодоров, Кристиян Райчев, Александър Узунов, Явор Генчев, Тодор Бакърджиев, Георги Колев, Янислав Цачев, Димитър Костадинов.