homemvueodd8wtwd_2_b

„Локомотив” (ГО) постигна първия си успех за сезона след като успя да победи Монтана като гост с 2:4 в мач от 9-я кръг в Първа лига.

„Железничарите” поведоха в резултата в 21-та минута благодарение на Матиас Куриор, но Стивън Петков изравни 15 минути по късно. През втората част обаче хората на Иван Колев, който дебютира като треньор след уволнението на Ангел Червенков, се развихриха.

Куриор бе точен в 50-та минута, а Кифуети и Димо Атанасов съответно в 60-та и 70-та минути направиха преднината на локомотивци изразителна. В 82-та минута Данило Соуза – Бала върна едно попадение и направи загубата на домакините не толкова разгромна.

След този успех Локо ГО се отлепи от дъното, задминавайки Монтана и Нефтохимик. „Железничарите” имат 5 точки и са с точка пред последните два тима в класирането.

„Локомотив”: Банков, Желев, Кавдански, Керчев, Фиданин, Н. Христов (Й. Апостолов), Джоман, Мечев, Кифуети (Д. Атанасов), Курьор, Генков (Л. Генчев)