IMG_0146[1]

„Локомотив“ (ГО) победи с 3:0 „Раковски“ (Раковски) на чужд терен в мач от 5-ия кръг на „Б“ група. „Черно-белите“ играха тактически по-добре през целия двубой, като през второто полувреме пренесоха играта в половината на противника.

Мачът през първото полувреме бе оспорван с много опасни атаки и пред двете врати, пише regnews.net. В 33 мин. добрата игра на „черно-белите“ се увенча с успех. Янаки Смирнов не пропусна да се разпише и този мач. Новият нападател на „Локо“ бе изведен от Денислав Мицаков и разстреля вратаря на „Раковски“. В последната минута „железничарите“ можеха да удвоят преднината си след меле в защитата на домакините, но до гол така и не се стигна.

„Локо“ продължи със силната си игра и след почивката. Още в първите минути Антоний Балъков остана сам срещу стража на „Раковски“, но топката не намери очертанията на вратата. При една от поредните атаки на „Локо“ Янаки Смирнов отново бе блестящ и наниза втори гол. В 60 мин. младият таран опъна мрежата след майсторско извеждане.

Антоний Балъков все пак успя да се разпише и направи резултата класически. В 75 мин. офанзивният футболист проби защитата на домакините и вката с мощен удар от пеналта. В 83 мин. Красен Трифонов контраатакува по лявото крило и центрира към Антоний Балъков, който засече с глава. Топката обаче попадна в ръцете на вратаря. Въпреки усилията на „Раковски“ домакините не успяха да променят резултата.

„Локо“ (ГО): Р. Рашков, Д. Мицаков, М. Иванов, И. Пенев, А. Фиданин, А. Димитров, Й. Апостолов, А. Балъков, Л. Генчев (77 Карапетров), Я. Смирнов (82  Яв. Генчев), К. Трифонов (86 Пл. Илиев)