сн. regnews.net

Минимална загуба с 1:0 допусна горнооряховският “Локомотив” при гостуването на доскорошния член на “Б” група “Ботев” (Криводол). За това обаче “железничарите” могат да се сърдят само на себе си, тъй като надиграха съперника, но направиха куп пропуски.

Още в 3-ата минута Ивелин Момчилов се откъсна в пеналта и бе съборен от вратаря на домакините, като реферът логично отсъди дузпа, но вместо жълт, можеше да покаже и червен картон на стража. От бялата точка Пламен Иванов стреля в долния ляв ъгъл, но вратарят изби топката в корнер. След изпълнението му пак Пл. Иванов опасно стреля с глава, но стражът извади изпод гредата.

Надмощието на “Локо” (ГО) продължи, като няколко удара от средно разстояние бяха парирани безпроблемно. В 30-ата минута обаче гол инкасираха тъкмо гостите. Константин Генов тръгна от центъра, не бе посрещнат от никого и стреля от около двайсетина метра. Топката тупна на неравния терен и заблуди вратаря Лъчо Попов – 1:0.

След почивката локомотивци потърсиха активно гол, като продължиха да създават положения, но да ги пропускат. Най-чистото бе в 60-ата минута, когато след неуспешен опит за изкуствена засада пак Пламен Иванов изскочи съвсем сам срещу вратата, но вместо да навлезе, стреля прибързано от границата на пеналта и топката мина до гредата. После пък Йордан Петров изведе отлично Димитър Димитров – Херо, той навлезе от малък ъгъл, но се забави и бе блокиран. В 72-ата минута хубав удар на Пл. Иванов мина до гредата, Мартин Радев от фаул би до вратата, а до края вратарят на “Ботев” (Криводол) така и не допусна да бъде матиран.

“Не съм доволен, защото създаваме много положения, а ги пропускаме и таках загубихме много точки. За седем кръга имаме вкарани само 5 гола, очевидно ни липсва подходящата фигура в атака, която да завършва резултатно положенията”, коментира старши треньорът Димитър Печикамъков.

“Локо” (ГО): Попов, Стефанов, Славчев, Панайотов, Радев, Симеонов, Русев (70 М. Гавазов), Димитров, Пл. Иванов, Петров, Момчилов.