117649981_4456514184388869_2053968681570792128_o--900
Силно представяне записа горнооряховският “Локомотив” в държавното първенство по канадска борба. На провелия се в Банско шампионат състезателите му затвърдиха престижа на клуба като една от водещите сили в армрестлинга от дълги години насам. Те грабнаха общо 12 медала, от които три златни, три сребърни и шест бронзови отличия.
Състезателят на „Локомотив” и петкратен победител в класацията за най-добър спортист на Горна Оряховица Пламен Димитров беше безапелационен и добави поредните си титли от държавен шампионат.

Най-титулуваният горнооряховски спортист първо спечели златото в категория 85 кг мъже с лява ръка. В първия ден от първенството горнооряховският „Локомотив” завоюва още четири медала. При мъжете Захари Захариев и Тодор Бонев спечелиха бронзови медали съответно в кат. 60 и 75 кг.
Захариев е със сребърен медал в същата категория при младежите. В младежката възраст, но в категория 80 кг бронзов медал завоюва съотборникът му Данчо Милков.

През втория ден на първенството, когато бяха схватките с дясна ръка, състезателите на „Локомотив” бяха още по-убедителни и добавиха още седем медала. Пламен Димитров дублира шампионската си титла с дясна ръка и показа, че е без конкуренция в категорията си, завършвайки с две златни отличия.

Третия златен медал за отбора донесе Данчо Милков, победил на дясна ръка при младежите в кат. 80 кг. На лява той бе трети в категорията.

Захари Захариев дублира медалите си на дясна ръка. Той спечели сребро при младежите в кат. 60 кг и бронз в същата категория при мъжете. С втори бронз е и Тодор Бонев в кат. 75 кг за мъже. Президентът на „Локомотив” добави сребърен медал с дясна ръка в кат 80 кг. Веселин Петров е трети на лява ръка за ветерани.

Така с 12-те си отличия тимът зае 7-мо място в отборното подреждане.
Горнооряховчанинът Стоян Големанов, който сега се състезава за „Армрестлинг Младост”, спечели два сребърни медала в кат. до 110 кг.