img_8024
Втора победа в елита взе “Локомотив” (ГО), като интересното бе, че тя бе на “Лаута”, където горнооряховци приемаха истинския домакин “Локомотив” (Пд). Играчите на Иван Колев се наложиха заслужено с 2:1.

Още в 5-ата минута Цветан Генков се измъкна и засече с глава опасно центриране, но вратарят Илко Пиргов изби в корнер. Следващата опасна ситуация отново бе пред вратата на пловдивчани, но Мечев не успя да се възползва. Все пак натискът на символичните домакини даде резултат в 19-ата минута чрез Матиас Курьор, който отбеляза своето трето попадение за горнооряховското „Локо”. Голът дойде след пряк свободен удар, при който топката премина през смаяната защита на смърфовете и покрай вратаря Пиргов.

Едва в 25-та минута „Локо” (Пд) създаде първата опасност пред Банков. Стражът на горнооряховчани обаче беше на ниво и изби топката. Открито и динамично започна и второто полувреме. Горнооряховци в 52-та минута поведоха с 2:0. Голмайстор този път стана Рахави Кифуети след изпълнение на ъглов удар пред Пиргов. Само 5 минути по-късно най-опитният от пловдивчани Мартин Камбуров върна пловдивското „Локо” в играта, след като се възползва от центриране на Котев. След 70-ата минута символичните гости успяха да установят траен натиск, но без да стигнат до чисто положение.

Горнооряховци направиха няколко много добри контри. В 85-ата минута Игор Джоман беше на косъм да изведе в чиста позиция Цветан Генков. Три минути преди края обаче Николай Банков спаси отбора си от второ попадение, след нова опасна комбинация между Котев и Камбуров.

„Локомотив” (ГО): Банков, Желев, Кавдански, Керчев, Фиданин, Джоман, Христов (79 Апостолов), Мечев, Курьор (63 Д. Атанасов), Кифуети, Генков (90 Цонков).