Loko1

С три победи и една загуба стартираха отборите от Великотърновска област в новото първенство на Северозападната Трета лига. Единствено дублиращият тим на “Етър” по програма почиваше.

Горнооряховският “Локомотив” разби като гост с 5:0 вкарания в последния момент в групата “Ювентус” (Малчика) с голове на Янислав Цачев (2), Тодор Бакърджиев, Димитър Байдаков и автогол на Кристиян Марков. Мачът се игра в Белене поради ремонт на стадиона в Малчика. “Павликени” се наложи у дома с 2:0 над “Локомотив” (Мездра) с голове след почивката, а “Янтра” (Полски Тръмбеш) спелечи с 3:2 в Галата срещу “Пещера”, като победният гол вкара в 90-ата минута Любо Генчев от дузпа.

Свищовският „Академик” стартира с домакинска забгуба с 0:2 от силния тим на „Вихър” (Славяново). Гостите имаха превес през целия мач, материализиран с по едно попадение през двете полувремена.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на защитника на „Академик“ от  средата и края на 70-те години Юри Стоименов, който преди няколко дни почина от коронавирус. Гостите започнаха настъпателно и още в началото удар от фаул от границата на наказателното поле бе избит от вратаря Виктор Владимиров в корнер. Малко след това при поредния ъглов удар за „Вихър” топката бе избита, но в разбъркването попадна у Янислав Иванов, който отблизо я вкара в мрежата за 0:1. Още един опасен удар с глава мина на сантиметри от вратата на „Академик”. Свищовлии също търсеха възможност напред, но няколкото корнера не донесоха опасност.

Втората част започна с опасна атака на тима от Славяново, при която нападател излезе сам срещу вратаря, но го контузи и на Владимиров бе оказвана медицинска помощ. При поредната атака Ивайло Емилов Иванов бе изведен отдясно и с удар покрай излезлия страж направи резултата 0:2. Най-доброто положение за „Академик” бе когато Димитър Костадинов се откъсна в пеналта, но потърси падане за дузпа и спечели само корнер. В края „Вихър” можеше да вкара и трети гол, но Виктор Владимиров спаси удар на съперник от упор.