Десетият кръг в Северозападната “В” АФГ няма да бъде запомнен с нищо добро от трите отбора от Великотърновска област.

Локомотив” (Горна Оряховица) записа изненадващо поражение като домакин, след като загуби от “Ботев” (Димово) с 1:2. Срещата започна добре за “железничарите”, които поведоха в 18-та минута след попадение на Тодор Господинов. Гостите обаче не се предадоха и нанесоха двата си удара в края на полувремената. Тихомир Йосифов изравни в 44-та минута, а Костадин Росенов в 90-та направи обрата пълен.

“Академик” (Свищов) също загуби с 1:2, но като гост на “Балкан” в Белоградчик. Мачът бе изключително скандален, като подробности можете да прочетете тук.

“Павликени” пък отстъпи безславно на “Торпедо” в Борован с 0:4 и продължава да заема последното място в класирането без спечелена точка.

Така вече на първото място с равен брой точки са тимовете на “Локомотив” (Дряново) и “Чавдар” (Бяла Слатина).