“Локомотив” (ГО) загуби с 1:3 от втородивизионния “Септември” (Симитли), като до почивката дори водеше с 1:0 в резултата. Близо 500 души дойдоха да видят в Горна Оряховица мач с професионален отбор, макар и от дъното на Западната “Б” група.

Положенията през първата част не бяха много. До 15-ата минута нямаше нито един опасен удар към вратите. Домакините започнаха без най-опитния си играч Йордан Петров, който бе записан сред резервите. Запомни се само един удар на Атанас Николов от гостите, преминал встрани от вратата на Лъчо Попов. В 41-ата минута “Септември” едва не откри, като Попов спаси опасен удар.

Голямата радост обаче дойде в 43-ата минута, когато Тошко Господинов със страхотно воле от наказателното поле разстреля вратаря Васев за 1:0. Мечтите свършиха набързо още в началото на втората част. В 49-ата минута Дюлгеров изравни с глава след удар под горната дясна сглобка във вратата на “Локомотив”. Само след две минути опитният отбор на “Септември” се възползва от колебанието на горнооряховския тим. Снажният Дюлгеров спечели всички въздушни двубои и това доведе до поредния му точен удар с глава във вратата на Попов – 1:2.

Още в 58-ата минута се стигна и до 1:3, като пак Дюлгеров оформи своя хеттрик. Той с далечен удар затрудни Попов и с добавката си даде комфортна преднина от два гола за гостите. До края на мача нови голове не паднаха и “Локомотив” напусна борбата, а “Септември” продължи напред.

“Локо” (ГО): Попов, Стефанов, Панайотов, Симеонов, Младенов, Славчев, Радев, Русев, Господинов, Димитров, Бакърджиев.