jabulani-ball-1

Юношите на “Локомотив” (ГО) допуснаха втора поредна загуба в националната U19 “А” група, като загубиха от “Монтана” с 0:2 и още нямат победа в първенството – 1 т. от три мача.

За „черно-белите” фатално се оказа отсъствието на двама ключови играчи, наказани за натрупани картони – голмайсторът Янек Кирилов и защитникът Димитър Кръстев. Решаващо бе и неумението им да реализират положенията си, докато противниците им превърнаха в голове и двата си точни удара в очертанията на вратата.

Началото беше предпазливо и сковано и за двата отбора, но постепенно играта се отвори и бяха създадени няколко добри положения и пред двете врати. В 31-ата минута Пламен Илиев пропусна с глава да открие резултата след центриране от фланга, а малко по-късно вратарят на гостите спаси удар на Никола Какамъков по диагонала. Последва нов пропуск на Илиев, който би неточно от малък ъгъл и дойде 41-ата минута, в която Павлин Борисов от състава на гостите излезе от дълбочина, пробяха половината терен и въпреки намесата на вратаря Емил Попов успя да вкара за 0:1.

В 61-ата минута Марин Пендов центрира от свобеден удар и Пламен Илиев успя да вкара с глава гол, но той бе отменен поради засада, което предизвика недоволството им. Малко по-късно след грешка в защитата дойде и второто попадение за „Монтана”, дело на Борисов след атака по фланга и плътен удар. След него горнооряховци рухнаха психически и нямаше кой да обърне негативния резултат.

“Проблемът е, че не вкарваме голове, докато съперниците ни реализират всичките си положения. Опитвам се да повдигна духа на момчетата, които са доста унили след лошото начало на първенството. Ще е трудно, ако съдиите продължават да ни режат така, но по-важното е ние да си свършим работата и да реализираме възможностите си”, коментира треньорът Илия Пендов.

“Локомотив”: Попов, Маринов, Рачев, Бойчев, Илиев (88 Саидов), Йорданов, Какамъков, Иванов (Димитров), Тодоров (47 Борисов), Пендов, Илиев.