373064466_630418009074180_3718203412500675676_n

Горнооряховският “Локомотив” отпадна във втория предварителен кръг на турнира за Купата на България. “Железничарите” загубиха у дома от “Спортист” (Своге) с 1:2. Те първи поведоха в резултата, но допуснаха обрат.

В равностойния мач домакините започнаха по-добре и взеха преднина в резултата. Това стана в 11-ата минута, когато Янислав Цачев реализира с глава след центриране на съотборник – 1:0. След още толкова време обаче Радослав Живков наказа груба грешка на горнооряховския страж за 1:1. Малко по-късно Венцислав Димитров се реабилитира, като изби с крак шут на останал сам срещу него нападател на гостите. Вратарят спаси и добре изпълнен пряк свободен удар от Владимир Семерджиев.

След почивката втородивизионният тим остана по-свеж на терена и стигна до крайния успех. Веднага след подновяването на играта Калоян Йосифов обстреля Венци Димитров, а в 67-ата минута с глава прати топката над празната врата почти от упор. Пак той принуди Димитров да се намесва, а съотборникът му Георги Маджаров пропусна с глава след корнер. За „Локомотив“ центриране от свободен удар на Явор Генчев в 71-ата минута намери Ивайло Тодоров, който с глава насочи топката в напречната греда. В 87-ата минута атака отляво на гостите завърши с пас към резервата Антон Иванов, който вкара за окончателното 1:2. След последния сигнал горнооряховските фенове изразиха бурно недоволството си от съдийството.

„Локомотив“: Венцислав Димитров, Милен Савов, Кристиян Райчев, Ивайло Тодоров, Александър Узунов, Тодор Бакърджиев, Кристиян Дечев, Даниел-Виктор Кънчев, Димитър Костадинов, Янислав Цачев, Георги Колев (Явор Генчев, Николай Иванов, Красен Трифонов, Христо Марков).