Горнооряховци изпуснаха "Бенковски" (Бяла). сн. regnews.net

Общо 6 гола си вкараха в снега “Локомотив” (ГО) и “Бенковски” (Бяла) в контрола помежду си, като мачът завърши наравно 3:3. Горнооряховци обаче водеха до 83-ата минута с 3:1.

Още в началото на мача тимът от Бяла стигна до дузпа, от която излезе напред в резултата – 0:1. До почивката локомотивци успяха да изравнят. Миро Гавазов центрира от фаул и Румен Иванов с глава се разписа. Малко след това Пламен Иванов пропусна да изведе своите напред, въпреки че излезе срещу вратаря.

Отново той обаче с хубав удар в началото на втората част направи 2:1. Атаките на “Локо” (ГО) продължиха и след едно разбъркване Ради Стайков бе най-находчив – 3:1. До края Стайков и Христо Петков пропуснаха да увеличат резултата, като “железничарите” можеха да стигнат и до убедителна победа. Треньорът Назиф Кадир пък направи доста смени,като пусна да се обиграват юношите. От това се възползваха гостите от Бяла, които в последните 6-7 минути успяха да вкарат два гола за крайното 3:3.

*     *     *

Също в мач с 6 гола свищовският “Академик” надви с 4:2 “Гигант” (Белене). В 15-ата минута с далечен удар от над 25 метра Калоян Ченков откри за гостите – 0:1. В този мач обаче се отличи Васил Бънов, който наниза хеттрик. Той излезе отдясно сам и успя да изравни, а в 41-ата минута след центриране засече топката за 2:1.

Надмощието на домакините продължи и в 55-ата минута след двойно подаване с Дюлгеров Васил Бънов вкара и третия си гол в мача. Малко след това пък Венци Атанасов проби по десния фланг и центрира пред вратата, където се разписа и Ивайло Дюлгеров.

Гостите от Белене върнаха един гол чак в 84-ата минута, когато след корнер вратарят на “Академик” изпусна топката и отново Ченков оформи крайното 4:2. В сряда “Академик” приема “Две могили”, а в събота връща визитата в Белене.