462300626_858212116294767_4565044575750824462_n

“Локомотив” (ГО) и свищовският “Академик” стигнаха до продължения в мачовете си за Купата на България.

“Железничарите” гостуват на третодивизионния “Саяна” (Хасково), като редовното време завърши 2:2. Домакините са с човек по-малко на терена.

Локомотивци рано поведоха с 0:2 след два автогола на хасковлии. В седмата минута Костадин Пеев си отбеляза автогол, след като бе притиснат от Георги Колев при остро подаване отляво. В 13-ата минута автогол си вкара и Надим Ангелов. Веселин Марчев в 26-ата минута  се измъкна покрай двама защитници и реализира за 1:2. Двамата дойде в 71-ата минута. Гостите от “Локо” (ГО) получиха право да изпълнят дузпа, но Георги Колев пропусна, а в ответната атака Марчев изравни за “Саяна” след центриране.

В 83-ата минута домакините получиха червен картон и в продълженията играят с десет души.

“Академик” у дома направи силен мач срещу претендента за елита “Монтана”, но редовното време завърши 1:1. Свищовлии също са с човек по-малко заради червен картон на Яначков.

Свищовлии поведоха с красив гол на Петър Петров в 43-ата минута, след като стреля технично от фаул за 1:0. Чак в 63-ата минута гостите изравниха чрез Илия Русинов. “Академик” се втурна да бележи победен гол и пропусна няколко чисти положения. В 85-ата минута обаче Кристо Яначков от домакините нелепо си заработи набързо два картона за разкарване на топката след съдийски сигнал и това повлия на мача. До края “Монтана” натисна за втори гол, но редовното време завърши 1:1. Сериозни претенции от домакините към съдийството в мача. Гол им бе отменен и заради засада, претендираха още и за неотсъдена дузпа.