450586280_799770855472227_7887725360679551854_n

Победа с 2:1 записа горнооряховският „Локомотив“ срещу третодивизионния “Ямбол” в контролна среща. Гостите са водни от бившия треньор на „железничарите“ Красимир Мечев. Като цяло домакините владееха инициативата през цялата среща и отправиха доста удари, но само два от тях поразиха целта.

В 16-ата минута гостите организираха контра, която бе спряна с нарушение пред наказателното поле. От отсъдения пряк свободен удар Антон Огнянов вкара директно за 0:1. Локомотивци отвърнаха на удара бързо. В 24-ата минута след двойно подаване Георги Колев влезе отдясно и намери на задна греда непокрития Мартин Куитинен, който стреля в опразнената врата за 1:1.

Равеството се задържа чак до 85-ата минута, когато горнооряховчани пробиха отдясно чрез Янислав Цачев, който стреля по диагонала. Вратарят на „Ямбол“ отби първия изстрел, но при добавкатана Цачев нямаше какво да направи и „Локомотив“ стигна до пълен обрат – 2:1. До края разликата можеше да набъбне още, но защитници на гостите на вда пъти изчистиха топката пред голлинията.

В събота „Локомотив“ официално ще представи футболистите, щаба и екипа за предстоящия сезон, преди последната проверка с ФК “Ловеч”.

„Локомотив“: Илиян Илиев, Мариян Иванов, Михаил Минков, Кристиян Райчев, Мартин Куитинен, Никола Колев, Иван Аврамов, Стефан Митев, Георги Колев, Станислав Вълчев, Антонио Ласков (Венцислав Димитров, Али Ахмед, Милен Савов, Кристиян Кънчев, Кристиян Дечев, Даниел-Виктор Кънчев, Борислав Трендафилов, Стефан Петрос, Янислав Цачев, Лулу Пахама, Мартин Господинов, Лъчезар Димитров, Йевген Трояновски).