След загуба с 3:0 в Търговище и равенство 1:1 в Попово, горнооряховският “Локомотив” записа в контролите и първата си победа. Тя дойде с 2:1 срещу “Янтра” (Габрово), дебют на който направи като старши треньор Радия Дойчев. Мачът се игра на терена в с. Първомайци, като и трите гола паднаха през второто полувреме.

Първата част предложи много нерви и малко футбол. Стигна се дотам, че при една разправия и последвалото меле наставникът на „Локомотив” Назиф Кадир заплаши, че ще извади отбора и ще прекрати проверката.

Постепенно домакините наложиха превес и в средата на втората част откриха резултата. В 66-ата минута Стефан Бакърджиев изведе отлично Румен Иванов и той се разписа за 1:0. 38-годишният ветеран бележи във втори пореден мач и се очертава като основен реализатор за “железничарите”. Румен Иванов бе привлечен през паузата и назначен за играещ асистент в щаба на старшията Назиф Кадир.

Изигралият отличен мач Стефан Бакърджиев покачи на 2:0 и уби окончателно интригата.

В заключителните минути на проверката “Янтра” успя да върне едно попадение. То падна след свободен удар, отсъден за нарушение срещу Ивайло Христов. Капитанът Николай Василев центрира, вратарят на домакините изпусна топката и Сашо Маринов се разписа за 2:1.