IMG_4696

Отборът на “Ливърпул” победи с категоричното 9:0 “Янтра” Габрово в мач от третия ден на международния турнир “Проспорт В.Търново Къп”, който се игра на стадион “Ивайло”. Мърсисайдци бяха далеч по-класни и не дадоха шанс на габровци.

Мачът започна ударно и още в 15-тата секунда Лейтън Кларксън вкара за 1:0 след като остана очи в очи с вратаря на “Янтра”. В следващите минути  Ливърпул натисна и пропусна няколко 100-процентови положения. Три гола паднаха между 10-тата и 15-тата минута на мача, два дело на Бен Уилън и един на Джейн Кейн. Действията на терена се поуспокоиха до 30-тата минута, когато Абси Шрит изпълни невероятен пряк свободен удар и направи резултата 5:0. Непосредствено след гола завърши и първото полувреме.

Втората част започна с превес на “Ливърпул” и три минути след началото, роденият в Чикаго, Брайс Блевънс покачи на 6:0. Англичаните намалиха оборотите и през следващите минути преобладаваха единоборства в централната част на терена. След грешка на направилия силен мач вратар на “Янтра” Иван Кушев, Джейк Кейн вкара за  7:0. До края на мача “Ливърпул” отбеляза още две попадения дело на Брайс Блевънс и Нико Уилямс, фиксирайки крайното 9:0 за мърсисайдци. С победата англичаните събраха 4 точки в актива си, “Янтра” пък остава последен с нито една спечелена точка.

По-рано днес юношите на “Етър” родени 2003 г. завършиха 1:1 с връстниците си от “Добруджа”. Точен за болярите бе Виктор Василев. Срещата се игра на стадиона в село Шемшево.