MarianGEnov2

Мариян Генов отново се разписа за “Лайтс”.

Лидерът в елитната областна група “Лайтс” си гарантира първото място в крайното класиране. Великотърновци биха в дербито с 4:2 втория в подреждането “Ресен-2012”. “Лайтс” освен това е с мач по-малко от съперника си, шест точки аванс и положителен баланс от двете срещи, след като есенната в Ресен завърши наравно.

Двубоят се игра в Лесичери пред над 250 зрители, повечето от които привърженици на гостите. Още в 1-ата минута Владимир Атанасов бе изведен в коридор и стреля от движение за 1:0. Ресенци отговориха в 3-ата, в която Любослав Димитров засече с глава центриране от фаул и изравни 1:1.

Играта бе бърза и головете продължиха да падат. От пряк свободен удар в 9-ата минута, отсъден за игра с ръка на Пламен Нотев, Мариян Генов покачи на 2:1, като топката се отклони от стената, чукна се в гредата и влетя в мрежата на гостите. След малко повече от половин час игра Калин Иванов се откъсна отдясно и стреля в близкия ъгъл за 3:1. Още след подновяването на играта играещият президент на “Ресен 2012” върна надеждите на своите, намалявайки на 3:2, като засече кълбото на задна греда.

Двуостро започна и второто полувреме – в 56-ата минута Калин Иванов бе изведен през центъра и покачи на 4:2. Веднага след подновяването на играта голмайсторът на “Лайтс” отново проби отбраната на гостите и бе спрян в наказателното поле с нарушение. От бялата точка Мариян Генов обаче би над гредата.

Успех с 3:1 постигна “Изгрев” (Царевец) като гост над “Алекс ОК” в Шемшево, като с два гола за победата се отличи Емил Горанов. Той откри за гостуващия тим в 28-ата минута, но само след четири минути домакините изравниха чрез Георги Георгиев. След почивката обаче “Изгрев” отново бе по-настойчивият отбор. Отново Емил Горанов в 56-ата минута изведе своите напред, а десет минути преди края Йордан Лазаров реши всичко с трети гол за царевчани – 1:3.

В оспорван мач “Левски” (Лясковец) измъкна победа с 2:1 над “Ботев” (Дебелец) у дома. Първо Валентин Койнаков бе фаулиран в наказателното поле на гостите от Дебелец и точно ръководилият рефер Георги Гинчев отсъди дузпа в полза на лясковчани. Ударът от бялата точка нанесе Антон Маринов, но вратарят на ботевци Красимир Косев спаси. В 34-ата минута обаче стражът нямаше какво да направи при пробив на Койнаков, завършил с точен изстрел за 1:0. Този резултат се запази до 64-ата минута, в която Антон Антонов шутира от трийсетина метра под сглобката и 1:1. Лясковчани се втурнаха в атаки и след пет минути вкараха втория си гол. Юношата Нурай Рамаданов бе изведен през центъра на отбраната на гостите и вкара за крайното 2:1.