Днес предстои 28-ият кръг на Северозападната „В” група. От 18 ч. на стадион „Арена” в Самоводене съставът на „Спарта” приема „Трявна”. Преди тази среща ще има и тържествена церемония, на която ще бъде награден първенецът при юношите старша възраст в група „Б”.
Съставът на „Спарта” с треньор Румен Русев стана безапелационен победител в зоната, като завърши на първо място с 46 точки. През сезона юношите взеха 15 победи, едно реми и допуснаха само 2 загуби. Вкарали са най-много голове от цялата група – 68, а защитата и вратарят са допуснали най-малко – само 11. На цели пет точки зад тях втори е „Чумерна” (Елена), а трети с 37 т. е „Чавдар” (Троян).
Награждаването започва от 17:30 ч., като председателят на Зоналния съвет на БФС Георги Велинов ще връчи на юношите старша възраст на „Спарта” купата за първото място и златните медали.
После от 18 ч. е мачът между мъжките отбори на „Спарта” и „Трявна”. Също днес „Локомотив” (ГО) приема състава на „Левски”, а свищовският „Академик” е домакин на „Балкан” (Белоградчик).
Два мача от кръга вече се изиграха в петък. Борещият се за спасение „Локомотив” (Дряново) взе важна победа над втория в класирането „Ботев” (Козлодуй) и го отказа от меращите за „Б” група, а „Янтра” (Гб) победи с 2:0 у дома „Торпедо” (Борован).
„В” група, 28 кръг:
Янтра (Габрово) – Торпедо (Борован) 2:0
Локомотив (Дряново) – Ботев (Козлодуй) 1:0
22 май, неделя, 18.00 ч.
Спартак 1919 (Плевен) – Бдин (Видин)
Локомотив (Горна Оряховица) – Левски
Спарта (Самоводене) – Трявна
Академик (Свищов) – Балкан (Белоградчик)
Ситомир (Никопол) – Ботев (Димово)
Гигант (Белене) – Локомотив (Мездра)