Килифарево (в черни екипи) загубиха с двуцифрен резултат

17:00 ч. група З: Килифарево – Янтра-1 (Драганово) 0:13

Още в първият мач от новата седмица сме свидетели на нов рекорд. Янтра-1 (Драганово) се забавляваха на терена със скромния тим от Килифарево, забивайки цели 13 гола. Това е първият двуцифрен резултат тази година. Пълни господори в срещата бяха драгановчани, които не пожалиха съперниците си и от самото начало до края на мача диктуваха играта.
Добре познатият Милчо Сирмов откри в 8-ата минута, след като бе изведен на празна врата, а в 9-ата и 10-ата минути Иван Евтимов и Красимир Стефанов подеха головата канонада за своя отбор, правейки резултата класичеки. Още в тези минути си личеше кой ще е крайният победител, а зрителите в залата чакаха да видят дали “Килифарево” ще съумее да вкара почетно попадение. В 18-ата минута резултатът набъбна на 0:7, след като за 2 минути бяха вкарани 4 гола. Точни за “Янтра-1” бяха Валентин Парашкевов, Шабан Хасанов, Пламен Панайотов и Красимир Николов.

Ситуацията на терена не се промени и през втората част. Парашкевов наниза 3 гола: в 22-ата, 24-ата и 38-ата минути, Иван Евтимов – 2: в 32-ата и 39-ата и веднъж се разписа Пламен Панайотов в 30-ата минута. Тимът от Килифарево се запомни само с един пропуск, след удър с глава, минал над напречната греда.

Гладиаторите прободоха Римските вълци

18:00 ч. група Ж: Гладиатор – Римските вълци 3:1

Втората среща за деня премина при равностойна игра. Двата отбора си разменяха безспирно атаки, но при една от тях, в 10-ата минута, Ивайло Донев от “Гладиатор” не успя да блокира на 100% съперников удар и след неприятен  рикошет си отбеляза автогол за 0:1 в полза на “Римските вълци”. Само след 2 минути Георги Георгиев заби изравнителното попадение, в левия ъгъл, от дъгата на наказателното поле, а в 15-ата минута Димитър Пашов реализира второ попадение за гладиаторите, възползвайки се от неразбирателство в противниковата защита и допринесе са обрата в мача.

През второто полувреме “Римските вълци” се постараха да изравнят, но така и не успяха. Малшансът също ги преследваше, след като в 30-ата минута, озовалият се на стрелкова позиция нападател на “Гладиатор” Георги Георгиев успя като на шега да промуши коженето кълбо между краката на вратаря Йордан Йорданов, оформяйки крайното 3-1. До края на мача вълците атакуваха, за да променят нещата, но напрежението в играта им се оказа пагубно за тях. В рамките на 12 минути Боби Димитров бе декориран в жълто два пъти за едно и също провинение – оспорване на съдийско решение.

Ветеран турист (сиви) отново бият с 1-3

19:00 ч. група Е: Горските – Ветеран турист 1:3

Дебютът на “Горските” не премина така, както са се надявали, но показаха добри футболни умения, а “Ветеран турист успяха да победят втори съперник със един и същи резултат. Бившият шампион Руслан Евтимов напомни за себе в 8-ата минута. Той се възползва от грешка в отбраната, която не успя да го опази и се разписа за 0:1 като прониза противниковата врата от 3 метра и изведе туристите напред в резултата. До края на полувремето “Горските” се пробваха на няколко пъти да изравнят, но без резултат.

Малко след началото на втората част, в 22-ата минута Деян Димитров, от “ветераните” бе най-съобразителен и покачи на 0:2, а 3 минути след това Иван Цонев се оказа сам на дясното крило и с примерен шут в десния ъгъл доведе нещата до 0:3. Почетното попадение за дебютантите от тима на “Горските” реализира Даниел Димитров, който пое отбилата се към него топка, освободи се от прекия си пазач и простреля противниковата врата от 8 метра. Като цяло “туристите” бяха по-активни и имаха малшанса да ударят 4 греди, но въпреки това постигнаха втората си победа и са в добра позиция за оставане на преките елеминации.

Осцеола (в оранжаво) с труден, но много сладък успех

20:00 ч. група Д: Осцеола – Севастократор 2:1

Последният за деня двубой, бе много равностоен, като атаките към двете врати се редяха една след друга. И двата отбора дадоха всичко от себе си, за да постигнат краен успех, но по-съобразителни се оказаха “Осцеола”, които бяха подкрепени мощно от колегите си в залата. В 10-ата минута Лъчезар Гергов засече центриране на свой съотборник, но дори и той не очакваше такава вратарска грешка, която стана факт. Стражът на “Севастократор” дори извика “аз”, но не се намеси убедително и успя да докосне топката само с върха на пръстите си, което не му помогна, за да предотврати откриването на резултата в ползва на “Осцеола”. 4 минути след това, отново Гергов бе най-съобразителен в карамбола пред противниковата врата и отбеляза с мощен шут в долния десен ъгъл за 2:0, а в 16-ата минута пропусна златен шанс и не успя да реализира хеттрик, след като нацели лявата греда. Отбилата се топка попадна в Ереджеп Исмаилов, който с неудобния ляв крак не намери опразнената врата и прати кълбото в аут. В последната минута на първата част, Румен Рикевски бе изведен на позиция сам срещу вратаря, но той не се възползва от нея. От последвалият корнер, негов съотборник нацели гредата и веднага след нея прозвуча посленият съдийски сигнал за край на първото полувреме.

През втората част “Севастократор” намалиха, чрез Борислав Петков, който реализира усилията на съотборниците си и отбеляза с плътен удър в левия ъгъл на вратаря. След гола, неговият отбор се вдигна на щурм, но така и не успя да изравни. “Осцеола” заложи на контраатиките, но и те не успяха да увеличат преднината си. В 35-ата минута Гергов бе повален в наказателното поле, но реферът не отсъди наказателен удар, а 2 минуто по-късно Ереджеп Исмаилов не се възползва от добър извеждащ пас. До края “Осцеола” успя да съхрани минималната си преднина и постигна труден, но много сладък успех над “Севастократор”.