IMG_8063

Калният терен постави на изпитание и двата тима.

С голове на Тихомир Кънев и Иво Харизанов „Локо” (ГО) спечели с 2:0 над „Ботев” (Гълъбово), като това бе най-малкото, с което се отърваха гостите. „Железничарите” доминираха през целия мач и създадоха ред положения, от които реализираха само две.

IMG_8052

Калният и пълен с локви терен сериозно попречи на опитите за техничен футбол. Домакините обаче се приспособиха по-добре към него и натиснаха от самото начало. В 13-ата минута след центриране на Трифонов вратарят на гостите боксира топката и стана меле пред вратата, в което защитник успя да избие пред голлинията. Кънев пък в 19-ата минута намери Райнов, чийто първи шут бе блокиран, но той с параболичен удар с глава прати топката под напречната греда и вратарят успя да извади в корнер. Нов далечен удар на Райнов излезе в аут.

Резултатът бе открит в 30-ата минута – Милен Желев чудесно изведе Тихомир Кънев, който отблизо с два последователни удара накрая промуши топката в мрежата за 1:0. Гостите опитваха атаки, но бяха неубедителни и само един удар на Кирилов с глава от добра позиция мина над гредата.

Въпреки че теренът съвсем се разкаля, второто полувреме бе по-добро от първото, тъй като „Локомотив” наложи още по-високо темпо. Още в 46-ата минута Харизанов с прострелен удар прати топката до гредата. В 51-ата минута Трифонов центрира отляво отлично и Кънев с глава принуди вратаря да вади топката от самия ъгъл.

IMG_8057

IMG_8061В 53-ата минута след подаване отляво Иво Харизанов с плътен удар удвои резултата и съвсем реши мача. До края „черно-белите” се надпреварваха да пропускат. Кънев в 60-ата минута отблизо би във вратаря, същото стори и Мартин Райнов.

Отново Тихомир Кънев в 64-ата минута бе изведен сам срещу Иванов, но техничният му удар мина до самата греда. Пак след центриране на Красен Трифонов отляво Кънев стреля с глава, но вратарят спаси. Малко след това носът на Кънев бе разбит и той бе заменен принудително от Балъков, а Байдаков влезе на мястото на Желев. И двамата сменени играчи на „Локомотив” бяха изпратени с аплодисменти.

Чак в 73-ата минута гостите от Гълъбово отправиха единствения си точен удар, като от фаул Иван Иванов принуди вратаря Колев за извади в корнер. До края се запомни и едно страхотно воле на Трифонов, минало покрай сглобката на гредите.

Добро впечатление направи сравнително коректната игра на двата тима въпреки тежкия терен, както и презицното съдийство на младия рефер Станимир Тренчев, който безпроблемно овладя мача.

Кръг преди края на есенните битки „Локомотив” затвърди третото си място на 4 т. от новия водач „Дунав” и на 3 т. от „Поморие”, който падна с 2:1 в Панагюрище.

„Локо” (ГО): Колев,  Харизанов, Пенев, Димитров, Михайлов, Фиданин, Райнов, Желев (65 Байдаков), Апостолов (90 Мицаков), Кънев (76 Балъков), Трифонов.