С гол на досегашния играч на „Етър” Георги Какалов отборът на „Торпедо” (Москва) би с 2:1 ЦСКА на базата в „Царско село”.

Нападателят Георги Какалов е пред трансфер в руския „Торпедо”, 27-годишният голаджия от сряда започна тренировки с руския тим в Правец. Както е известно, „Торпедо” (Москва) ще изкара неколкодневна подготовка в България. Очакваше се представянето на Какалов в двубоя срещу „червените” да се окаже решаващо за евентуалното привличане на стрелеца в руския клуб.

През последния сезон Какалов игра за „Етър” и вкара важни голове за влизането му в елита.

Цели три греди удариха руснаците през първата част. Главаус в 15-ата минута нацели горната греда зад Благой Макенджиев. Минута по-късно той бе в прегръдките на своите съотборници, след като се възползва от грешка на вратаря на ЦСКА. След корнер Макенджиев изпусна топката и получи гол от близко разстояние. След попадението нападателят отново намери гредата след изпълнение на нов корнер, а Беслихотнов също нацели левия стълб на Благой Макенджиев с далечен удар.

В 29-ата минута Христо Янев ознаменува завръщането си в ЦСКА с изравнителен гол. Бандаловски проби мощно отдясно, финтира бранител на границата на наказателното поле и пусна вляво към Христо Янев. Опитният халф овладя на 10 метра от вратата и с техничен удар в долния десен ъгъл възстанови равенството в резултата – 1:1.

Руснаците можеха да се възползват от сериозна грешка на Грънчов, но Макенджиев изкупи вината си за първия гол и спаси удара на влезлия за „Торпедо” Георги Какалов. Нищо не можеше да се направи в 81-ата минута обаче, когато Какалов бе оставен непокрит в наказателното на “червените” и отблизо опъна мрежата зад резервния вратар Анатоли Господинов – 1:2.

За “Торпедо” (Москва) игра още един бивш играч на “Етър” – нападателят Александър Младенов, който се изправи срещу отбора, на който старши треньор е баща му Стойчо Младенов, а администратор – брат му Стойчо Младенов-младши.