Иво Нейков от “Япистрой” поведе в листата на стрелците на Зимния турнир по футбол в ДКС “Васил Левски”, като наниза хеттрик за победата с 5:0 над “Устрем” (Масларево).

Първата част завърши без голове, като преобладаваха далечни удари. За “Устрем” (Масларево) по-близо до гола бе Емил Методиев, който се отличи като най-активен за отбора си. През втората част “Япистрой” заложиха на комбинативен футбол с едно докосване и взеха нещата в свои ръце. В 25-ата минута Иво Нейков само за минута наниза два гола, като и при двата бе извеждан на празна врата от съотборниците си – 2:0. До края Иво Нейков оформи своя хеттрик в 32-ата минута, а 5 минути по-късно петото попадение заби Борис Чакъров, който оформи крайното 5:0.

От 18 ч. в група Е: Щастливеца – Гегитрейд 1:3

Още в 5-ата минута Тихомир Милев откри за “Гегитрейд” след асистенция на Пламен Димиев (бивш играч на “Етър”), но веднага Радослав Аврамов изравни с прецизен удaр в левия ъгъл. При следващата атака Даниел Кънчев вкара много красив гол от 20 метра след плътен удaр попаднал в горния ляв ъгъл на вратата за 1:2, а в 28-ата минута Пламен Димиев направи 1:3 със силен шут от тъч линията, който намери празния ляв ъгъл на вратата. До края на срещата “Гегитрейд” намалиха темпото, заложиха на техничен футбол и съумяха да запазят резултата. На символичните гости не им липсваше подкрепа от зрителите, които отново заложиха на вувузели и съдийдки свирки.

Много интересен бе мачът от 19 ч. в група Ж между “Валда” и “Спортно Велико Търново-1”, който завърши 2:3. Стефан Хаджикостов направи 0:2 в 5-ата и 7-ата минути, но Михаил Кънев намали на 1:2 в 10-ата минута. Красимир Тодоров в 16-ата минута също се разписа за “Валда”, но за “Спортно Велико Търново-1”, където игра и зам.-кметът Йордан Грозданов, третия гол вкара Мюмюн Далоолу в 20-ата минута.
Втората част на срещата се запомни с една ситуация в 30-ата минута, при която вратарят на “Спортно Велико Търново-1” в опита си да пресече извеждащ пас, улови топката извън наказателното поле, но реферът Петър Петков подмина ситуацията и спечели “симпатиите” на зрителите, които го освиркаха бурно.

20 ч. група З:  Голд – Свинските крачета 1:1

Посленият мач за деня бе и най-слабият в тазгодишния турнир. През първото полувреме по-активният отбор беше този на “Голд”, който заложи на далечни удaри, а миналогодишните полуфиналисти “Свинските крачета” предимно се защитаваха и се надяваха на контраатаки. Въпреки териториалното предимство на “Голд”, “Свинските крачета” успяха да излязат напред в резултата, след като Даниел Цвятков засече с глава центриране от ъглов удър, прехвърляйки вратаря на символичните домакини.
През втората част за “Свинските крачета” в игра влезе единственият чужденец в турнира – англичанинът Колин, но и той не успя да помогне на отбора си в 35-ата минута, когато Илия Вачев изравни.