С уникално чисто време от 15:10:51 часа Кирил Николов-Дизела и Иван Сираков спечелиха състезанието XCo Adventure Cup „Трите планини”. От Южния парк в столицата стартира второто комбинирано състезание по ориентиране. Надпреварата бе по отбори от двама души, като за два дни те трябваше да прекосят три планини, за да стигнат до финала.

Интересно е, че състезателите разбраха минути преди да тръгнат къде трябва да финишират. 26 отбора мериха сили, с 4 повече от миналата година. Единственото позволено помощно средство за ориентиране бе карта, като всеки отбор сам си търсеше зададените контроли по трасето. Бягане, катерене, колоездене, това включваха вариантите за придвижване през трите планини Витоша, Верила и Рила.

Миналогодишните победители Иван Сираков и Дизела изминаха разстоянието от София до Рилския манастир за 15:10:51 ч. като оставиха втория отбор „4400” в състав Петър Пировски и Димитър Давидов на почти час зад тях. Състезателите на „Браун тим” Марин Марков и Петър Попункьов се класираха на четвърто място. Награден фонд от 2000 лева във ваучери за спортно оборудване от XCoSports си поделиха първите три екипа в класирането. Девет от отборите отпаднаха по различни причини в първия ден на надпреварата по маршрута София-Витоша-Верила. Особен труден се оказа етапът във Верила, където се получи масово загубване на седем отбора.

Междувременно нова купа завоюва отборът на „Браун тим”. На състезанието по ориентиране в Русе, посветено на Независимостта на България великотърновци се наредиха на второ място отборно, като отстъпиха само на домакините. Отлично бягане при най-малките момчета до 12 години направи Галин Николов, който спечели първото място. При елитните състезатели Красимир Рашков зае второ място, Николай Димитров е пети, Иван Димитров и Калин Пенчев са съответно шести и седми. В група жени-21 елит Мартина Джулиева от „Трапезица- 1954” се пребори за първото място, Стефания Димитрова („Браун тим”) е трета.

Сребърни отличия в групи Мъже и Жени-45 завоюваха Димитър Димитров и Петя Димитрова. Димитър Дамянов се окичи с бронз при 16-годишните юноши. При девойките в тази възрастова група Елена Николова е четвърта, Кристиана Гецова зае същата позиция при момичета до 14 г. Момчетата на клуба Иван Ангелов, Николай Стоев, Апостол Чешмеджиев, Валентин Йотов и Станислав Илиев заеха местата от 4 до 9 в групата до 14 години. Общо 181 състезатели участваха в състезанието.