Великотърновският хокеен тим “Калоян” изигра един от най-силните си мачове в Балканската хокейна лига. Малко не достигна на нашите да вземат отлична победа над лидера в класирането “Динамо”. Нашите момчета водеха с 8:7 и оставаха по-малко от 2 минути до края на мача, когато нелепо допуснат гол позволи на съперника да измъкне равенството.

“Динамо” ползваше 20 хокеисти, включително с екскапитана на “Славия” и националния тим Росен Стефанов – Бъстара, докато великотърновци бяха едва 9, двама от които вратари. Накрая дори отборът ни завърши със седем човека, тъй като един получи травма, а на друг се счупи кънката, съобщи Павлин Костадинов.

Въпреки всичко “Калоян” бе по-добрият отбор през цялото време на мача. Нашите поведоха с 3:0 след два гола на Мартин Костадинов и един на Детелин Спасов. После се стигна до 4:2, а в самия край на третината след лек вратарски гол стана 4:3.

По същия начин се разви и втората част. “Калоян” поведе с 6:3 след прекрасни комбинации и красиви голове на Павлин Костадинов. И отново в последните секунди “Динамо” върна два гола след грешки в защитата за 6:5. Последната третина започна с изравнителен гол за столичани, а после “Динамо” поведе със 7:6. Мартин Костадинов обаче отново изравни след красива атака. Три минути преди края на мача при заучена комбинация Ганчо Маринов подаде на Мартин Костадинов и той заби за 8:7 за огромна радост на великотърновската агитка, която наброяваше поне десетина души. Оставаха секунди до края, когато съдията отсъди пресилено наказание срещу Райко Христов. “Динамо” взе таймаут и след удар от синята линия шайбата мина под хвърлилия се М. Костадинов, вратарят не видя добре ситуацията и столичани се добраха до ремито.

За играта си обаче великотърновци заслужават само адмирации! На 26 и 27 февруари те срещат “Ледените дяволи”, които са втори в класирането, а нашите – трети. Гръцкият “Арис” (Солун) се отказа от участие в лигата. Така на плейофите за титлата се очертава един срещу друг да излязат точно вторият срещу третият – “Ледените дяволи” срещу “Калоян”.