Loko
С категорична победа над „Чардафон“ (Габрово) завърши домакинствата си от редовния сезон в първенството на „А“ група при мъжете горнооряховският ХК „Локомотив“. В залата в Бяла „железничарите“ се наложиха над габровци с 27:17 (12:9) в мач от 17-ия кръг.

Още с първите атаки те поведоха с 2:0. В следващите минути гостите изравниха. До средата на полувремето обърнаха до 3:4 и почти до края поддържаха минимална преднина от един-два гола. В последните пет минути локомотивци изравниха за 9:9, добавиха още три гола и се прибраха на почивката при резултат 12:9.

През втората част състезателите на Йордан Димитров след серия от попадения затвърдиха превъзходството си до 20:11 в 40-та минута. Това пречупи гостите, които доиграха срещата до крайното 27:17.

След тази победа „Локомотив” остава на второ място във временното класиране. Преди финалните плейофи предстои гостуване на „Добруджа“ в последен мач от редовния сезон.

„Локомотив”: Петър Николов, Павел Данаилов, Тодор Калчев, Йордан Попов, Николай Генов, Георги Маринов, Любен Иванов, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Кристиян Стратиев, Любослав Димитров, Станислав Добрев, Стелян Димов.