Два мача в два поредни дни ще изиграят хандбалистките на „Етър-64” в Габрово. По-важната от двете срещи е днес, тъй като един срещу друг се изправят великотърновки и единственият друг тим с шансове за титлата – „Бъки”. Двубоят е от 18:00 в зала „Орловец”, а дори и при равенство момичетата на Йонка Генчева ще могат без притеснение да отворят шампанското заради защитата на титлата.

При положителен резултат преднината им пред габровки ще бъде твърде голяма, а след днешния мач остава само още един между двата тима, при това във Велико Търново. Дори и при евентуална загуба, „виолетовите” ще запазят първата позиция в класирането.

Предстоящият мач е третият между двата тима в Габрово за тази година. На 13 февруари нашите победиха с 30:26 за първенство след забележителен обрат – на почивката „Бъки” водеше с 13:10. Пълният жребий за купата на България пък отреди фаворитите да се срещнат преди финала. На 5 март в полуфинална среща „Етър-64” спечели с 25:20, като поведе още от първите минути и не изпусна водачеството до края.

Утре великотърновските момичета играят отново в Габрово, но този път с тима на „Евро-11”. Националният отбор за девойки бе включен в шампионата, за да се обиграва за предстоящото Европейско първенство. Етърки не би трябвало да имат проблеми в тази среща и е напълно вероятно да си тръгнат от Габрово с поредни две победи, благодарение на които ще продължат стопроцентовия си актив – 15 от 15 срещи през настоящото първенство.