Без изненади премина днешният 14-и кръг в Северозападната “В” група. С различен успех се представиха тримата представители на Великотърновска област. В регионалното дерби съставът на “Локомотив” (ГО) разгроми пълния аутсайдер “Павликени” с 8:0 и запази позицията си на челните места в класирането.

Красен Славчев от фаул откри серията в 10-ата минута, а Пламен Петков удвои. С два гола само за 5 минути се отличи защитникът Антон Маринов. Гостите смениха на почивката вратаря Асен Георгиев с Генчо Стефанов, който спаси много положения, но също пусна 4 гола. Красимир Стефанов в 59-ата минута с добавка направи 5:0, после комбинация Господинов-Стефанов-Илиев завърши с гол на последния. В последните минути с два гола се отличи и нападателят Тодор Господинов.

Водачът “Чавдар” (Бяла Слатина) запази първото си място, но след като взе драматична победа над силния тим на “Ботев” (Димово). Победното попадение на Ангел Петров за домакините падна чак в 92-ата минута.

Свищовският “Академик” гостува на “Ботев” (Козлодуй) и загуби с 1:0. Голът с цена на 3 точки бе вкаран от бившия играч на “студентите” Румен Босилков. В 17-ата минута директно от фаул той завъртя топката в мрежата на Иванов. Играта се водеше предимно в центъра и положения почти нямаше, освен една чиста възможност пред Николай Атанасов. “Академик” нанесе първия си опасен изстрел чак в 82-ата минута, когато удар на Ивайло Дюлгеров с глава облиза гредата. В 89-ата минута свищовлии отново имаха възможност да изравнят след удар на опитния защитник Иван Ганев от фаул.