Нова победа постигна горнооряховският “Локомотив”, който разгроми с 6:0 у дома “Гигант” (Белене). До 51-ата минута резултатът бе само 1:0, но после домакините се развихриха и нанизаха куп голове. Антоний Балъков засече центриране от корнер с глава в 11-ата минута и откри резултата – 1:0.

Домакините продължиха да владеят топката, но до почивката нови попадения не паднаха. Иван Пенев пропусна веднъж с глава от удобна позиция, а вратарят на „Гигант” пък отрази изстрел на Любо Генчев.

През второто полувреме обаче заваляха голове. Локомотивци вдигнаха рязко оборотите и в 51-ата минута Тихомир Кънев се откъсна сам и бе фаулиран от вратаря на тима от Белене, след което сам реализира отсъдената дузпа за 2:0. Малко след това халфът Димитър Димитров отне топката, напредна и стреля от дъгата за 3:0.

Кънев пропусна добро положение, но в 77-ата минута се реваншира, като вкара рядко красив гол с глава от 12 метра. Любо Генчев преодоля с лекота пазачите си в 81-ата минута, финтира и вратаря и покачи на 5:0.

Сред голмайсторите се записа и младият Георги Иванов, който оформи “шестицата” с изстрел с левия крак от границата на наказателното поле.

„Локомотив” (ГО): Димов, Л. Стефанов, Пенев, Панайотов (70 Велчев), М. Иванов (48 Димитров), Кр. Славчев, Л. Генчев, Балъков (72 Г. Иванов), Кр. Трифонов, Яв. Генчев, Кънев.