Девойките старша възраст на “Етър-64” спечелиха бронзовите медали в първенството на страната. В драматичен мач на полуфинала нашите отстъпиха с 15:14 в Шумен на домакините. Двубоят бе много оспорван и белязан от тенденциозно съдийство на двойката от Добрич, която странно защо получи назначение за оспорвания мач при наличието в Шумен на международната двойка Вутов-Марковска.

Срещата вървеше на обрати, като до 17-ата минута „виолетовите” на два пъти излизаха с по 2 гола аванс. Спестени дузпи и двеминутни отстранявания за домакините обаче поддържаха равенството в резултата. През втората част шуменки се възползваха от някои слабости в играта на великотърновки и пропуски в атаката, като дръпнаха с 3 гола. „Шумен” вече се виждаше с победата, когато нашите се организираха и изравниха 14:14 две минути преди края. Тогава реферите позволиха атака на домакините, продължила минута и половина, в която при вдигнат пасив топката бе изстреляна в гредата и влезе в мрежата – 15:14. В последните секунди „Етър-64” организира контра и спечели дузпа, но 7-метровото хвърляне бе пропуснато от Нина Стефанова, което можеше да докара мача до равенство и дузпи.

В другия полуфинал „Бъки” очаквано би „Хасково”. Днес в мача за 3-4 място етърки разбиха с 32:25 хасковлийки, като до почивката резултатът бе 16:15. На финала „Шумен” бе разбит от „Бъки” с 22:39.

Две състезателки на “Етър-64” взеха индивидуални призове – Магдалена Косева бе обявена за най-добър вратар, а Елена Костова – за най-добро дясно крило.

“Гол в края и пропусната дузпа ни лишиха от участие на финал, а може би – и от шампионската титла. Отборът бе амбициран здраво да скочи на “Бъки” във финалната среща. Ако не бе злощастната загуба на полуфинала, дошла и след спорно съдийство, медалът можеше да и с по-благороден блясък”, коментира президентът на клуба Атанас Атанасов.