Волейболистите на "Царевец-19" обърнаха от 0:2 до 3:2.

Страхотна битка с щастлив край за великотърновци предложиха волейболистите на “Царевец-19” и “Козлодуй”. В ДКС “Васил Левски” гостуващият тим поведе с 2:0 гейма, но бе тотално надигран в следващите три и домакините постигнаха пълен обрат. Така те затвърдиха третото си място, а след седмица ще играят плейофи за влизане в Северна “А” група.

В началото Диана Иванова заложи предимно на състезатели, които бяха играли малко досега. Срещата започнаха Симеонов, Илиев, Крумов, В. Петров, Тихомиров и П. Петров. Те се представиха отлично и бяха близо до победата в гейма, след като изоставаха с 18:21, но успяха да изравнят – 24:24. Все пак гостите не позволиха да се получи обрат и взеха частта с 28:26. Вторият гейм бе започнат по-добре от състезателите на “Козлодуй”, които се сдобиха с три точки преднина при първото техническо прекъсване и не изтърваха водачеството до края – 20:25.

Иванова вече бе пуснала някои от по-опитните състезатели и в третия гейм те навлязоха в ритъм. Това веднага си пролича – частта бе спечелена от домакините с 25:16. Публиката се активизира, а особено дейни бяха двама представители на други спортове – футбол и хандбал. Въпреки негативния резултат след втория гейм, изпълнителният директор на “Етър 1924” Стефан Атанасов развя виолетово знаме и не спря да скандира за “Царевец-19”, а към него се присъедини и хандбалния делегат Делян Генчев.

Благодарение на отложения мач на "Етър 1924", Стефан Атанасов имаше възможност да подкрепи "Царевец-19".

Мощната подкрепа, съчетана с увереността в играта на домакините, тотално обърна ситуацията на игрището – четвъртият гейм започна с 8:2 за нашите и бе спечелен с 25:16. Така близо 150-те зрители в студената зала имаха възможност да наблюдават тайбрек, който започна по-добре за “Козлодуй” – 1:3. Това обаче бе всичко, което успяха да направят гостите – великотърновци сътвориха няколко поредни успешни атаки и двата тима смениха полетата при 8:6. До края имаше само един отбор на игрището и тайбрекът бе спечелен с 15:8.

Така “Царевец-19” завърши редовния сезон с шест победи и четири загуби, а на 20 и 22 март му предстои да играе плейофи за влизане в по-горната група. След срещата Стефан Атанасов заяви: “Въпреки че сме от различни спортове, ние сме от един град и трябва да се подкрепяме. Според мен днес бе даден добър пример за това.”

Лошото е, че най-вероятно от новия сезон повече няма да има мъжки волейбол във Велико Търново… А днес състезателите на Диана Иванова доказаха, че старата столица може да се гордее със своя отбор в този спорт.

„Царевец-19″ – „Козлодуй“ 3:2 (26:28, 20:25, 25:16, 25:16, 15:8)

“Царевец-19”: Т. Симеонов, И. Илиев, А. Крумов, В. Петров, А. Тихомиров,  П. Петров (либеро); (Н. Ценков, И. Николов, И. Станчев, К. Зарков, К. Кънчев).