IMG_2506 copy

Дебютантът в зимния турнир по футбол „Фен клуб Етър” измъкна победа с 2:1 над „Волтрон” в изключително оспорван мач от група „Д”. Двата отбора си поделиха отделни периоди на надмощие и поддържаха интригата пред публиката, като очаквано тимът на „Фен клуб Етър” разчиташе на мощна подкрепа от „виолетовата” агитка от трибуните. Началото бе за „феновете”, които натиснаха и отправиха няколко опасни удара, спасени от вратаря на „Волтрон”. Постепенно обаче съперникът пое инициативата и започна да атакува мощно. В 27-ата минута една атака отляво завърши с удар и от голлинията Ивайло Иванов довкара топката – 0:1 за „Волтрон”.

IMG_2508 copy

IMG_2512 copy

Стефан Нешков с два гола донесе победата.

„Фен клуб Етър” издебна момента да нанесе своя удар, когато бе с човек повече на терена – в 33-ата минута след пас отдясно Стефан Нешков засече топката за 1:1. Отборът му се възползва от психологическия подем и малко след това нова атака завърши с голов удар отново на Стефан Нешков, който изтича чак в трибуните да сподели радостта си с агитката. До края „Фен клуб Етър” нацели и гредата, като уверено задържа минималната преднина, а след последния сигнал ликува бурно заедно със своите привърженици.

IMG_2509 copy

IMG_2518

Най-качествения мач досега в турнира изиграха отборите на „Отчаяни съпруги” и „Водстрой”, които завършиха 2:2. И в двата отбора се появиха ред доказани футболисти. Капитан на „Отчаяните съпруги” бе Росен Ванков, а в тима му играха все познати етърци – Цветелин Борисов, Димитър Димитров – Херо, Тодор Чирпанов, Цецо Додуров и др. За съперника, съставен предимно от футболисти на „Левски-2007” (г. Левски) пък личаха имената на Ивайло Раденцов, Мариян Блажев и др.

IMG_2520 copy

Ивайло Раденцов бе звездата на “Водстрой”.

IMG_2521 copy

Росен Ванков бе основна фигура на “Отчаяните съпруги”.

„Отчаяните съпруги” удариха греда чрез Савов, но после набързо инкасираха два гола. В 14-ата минута Ивайло Емилов Иванов с хубав удар направи 0:1, а още в следващата атака Ивайло Раденцов удвои. Великотърновци не се предадоха и в 18-ата минута Цветелин Борисов намали, а в следващата минута отново той засече топката пред голлинията след чудесен пас на Чирпанов – 2:2. През втората част и двата отбора създадоха много положения, но нови голове не паднаха.

IMG_2525 copy

Отборът на “Банка ДСК” стартира с победа.

IMG_2526 copy

“Пъмп систем” направи силен мач, но отстъпи с 2:1.

Не по-малко драматичен бе и мачът от група „Ж” между „Банка ДСК” и „Пъмп систем”. За „банкерите” в игра бяха познати имена като Петър Рачев, Кирил Борисов – Широ, а за „Пъмп систем” – вратарят Цветомир Димитров, Красимир Тодоров, Иво Нейков, Георги Павлов. Срещата бе много динамична, с бързи атаки към двете врати. Опасен удар на Павлов мина до гредата, Тодоров на два пъти се размина с гола, а удари на „банкерите” бяха спасени чудесно от Цветомир Димитров.

„Банка ДСК” спечели мача с 2:1 с попадения в края на двете полувремена. В 19-ата минута Стилян Колев с прецизен удар вкара за 1:0. „Пъмп систем” не се предаде и в 30-ата минута Мартин Димитров бе съборен в наказателното поле, а реферът Милен Въжарски отсъди първата дузпа в турнира. От бялата точка Мартин Димитров бе хладнокръвен -1:1. За отбора му обаче повлия излизането поради контузия на Георги Павлов. Двубоят отиваше към реми, когато минута преди края с далечен шут Теодор Петров донесе победата на „Банка ДСК”. И двата тима обаче реално имат шансове да продължат напред.

IMG_2529 copy

В последната среща добре познатият тим на Ресен, играещ сега под името „Пападопулу”, разгроми с 8:2 „Тоти транс” (Павликени). С хеттрик се отличи бившият юноша на „Етър” и настоящ играч на „Академик” Ивайло Тодоров, два гола добави етърецът Георги Колев. Капитан на тима бе опитният Мариян Генов. За разгромната победа се разписаха още Петър Петров, Борислав Гецов и Людмил Петров, а за съперника два почетни гола върнаха Иван Златков и Христо Воронцов.