Детският тим на „Етър 1924”, набор 1998/99 г., ще играе със “Славия” на 1/4 финала за купата на БФС. Това реши тегленият днес във футболната централа жребий. Играе се само един мач с eлиминации, той ще бъде на 25 ноември от 14:00 ч. на стадион “Ивайло”.

Другите двойки за четвъртфиналите са “Левски” – “Черно море”, “Монтана” – ЦСКА и “Литекс” – “Локо” (Пд). При победа воденият от треньора Стефан Ангелов тим ще влезе в топ 4 на България! В тази възраст няма първенство на страната и го замества именно този турнир.

В осминафиналите етърци гостуваха на „Светкавица” и спечелиха отлична победа с 2:1, а “Славия” гостува на “Черноморец” (Бургас) и го отстрани след дузпи с 6:5, в редовното време резултатът бе 1:1.

Миналата година четвъртфинал в турнира играха настоящите юноши младша възраст на “Етър 1924” (тогава – от името на “Спарта”), като любопитното е, че отново се паднаха срещу “Славия” и загубиха. Дано сега децата вземат реванш!