IMG_0024

“Етър” завърши наравно 1:1 в Севлиево, където върна визитата на “Видима-Раковски”, след като спечели с 1:0 у дома. Контролата днес в Севлиево бе от 18:00 ч. и премина при превъзходство на “виолетовите”, които водеха с 1:0, но допуснаха изравняване след автогол на резервния си вратар.

Напълно експериментална двойка централни защитници пробва Калоян Чакъров. Наред с Благовест Ботев в защита е и дошлият на проби от Русе Борислав Джарнавлиев. “Етър” игра в състав: В. Димитров, Цонев, Ботев, Джарнавлиев, Николов, Н. Петров, Трифонов, Николаев, Колев, Тодоров, Петков.

Началото бе равностойно, като играта се водеше предимно в центъра и положения пред вратите липсваха. Това продължи до 33-ата минута, когато “Етър” можеше да открие от дузпа. Иван Петков бе съборен в наказателното поле и последва 11-метров наказателен удар за етърци. Ударът на Илко Трифонов обаче бе спасен от вратаря на домакините. До почивката отново Трифонов можеше да се разпише, но от въздуха не можа да насочи добре топката и тя мина над вратата.

На почивката в игра влязоха Борислав Иванов и Додуров. Малко след това гол на “Етър” бе отменен поради засада – Мартин Николов центрира и Иван Петков засече топката в мрежата, но тъчреферът развя байрака.

В 55-ата минута обаче “болярите” поведоха. Иван Петков намери в коридор Борислав Иванов и той с хубав удар покрай плонжа на вратаря направи 0:1! След гола Калоян Чакъров поетапно пусна в игра Згрипаров, Калчев, Бл. Ангелов, Цв. Петров, Захариев, Кадир, Хаджииванов.

В игра влезе и резервният вратар Ивайло Петков. В 76-ата минута “Ви5дима-Раковски” щастливо изравни – при едно центриране младият вратар Петков хвана топката, но бе пресиран от трима играчи на домакините и я изпусна в мрежата си,  вкарвайки си автогол. До края промени нямаше и мачът завърши 1:1.