Крайно важна победа над „Литекс” взеха юношите младша възраст на „Етър 1924”, родени 1995 г. Възпитаниците на треньора Емил Георгиев се наложиха с 2:0 в мач от поредния шести кръг на зоновата група и продължават преследването на първото място в класирането.

Мачът в Дебелец бе решен още до 16-ата минута с два изключително красиви гола, плод на силната игра на „виолетовите”, която съвсем пречупи гостите. В 12-ата минута Радослав Георгиев получи топката след атака отдясно, обработи я и с отличен удар с левия крак прехвърли вратаря на „Литекс” – 1:0. Само след четири минути Ферхат Назифов пък получи пас от левия фланг и с красива парабола обра паяжините под сглобката на гредите за 2:0.

Етърци продължиха да бъдат по-бойкия отбор и не допуснаха „Литекс” да се върне в мача. Гостите стигнаха само до една греда през второто полувреме, а на свой ред „виолетовите” имаха още възможности, като хубав удар на Радослав Георгиев този път с десния крак бе париран от вратаря.

„Това е победа за цялата школа на „Етър 1924”! „Литекс” не се бие всеки ден, бие се с много вяра в себе си и само когато 11-те играчи на терена се вложат изцяло. Тази победа я подготвяме още от февруари, когато отстъпихме в Самоводене на ловчанлии с 1:2, а месец след това в Ловеч завършихме наравно 1:1. От момчетата искам едно – да си повярват, че могат да побеждават всеки един отбор”, коментира след мача щастливият треньор Емил Георгиев.

„Етър 1924”: Ив. Петров, Габ. Иванов (50 Н. Кръстев), Г. Русев, Д. Цонев, Анг. Млъзев, К. Калчев, Цв. Додуров, Рад. Георгиев (69 А. Дишев), Хр. Стоев, Ф. Назифов (60 Ал. Хаджимустафа), Д. Францов (75 Д. Илиев).

При децата съставът на „виолетовите” отстъпи на ловчанлии с 0:3, там „Литекс” е с шест поредни победи и голова разлика 55:2. Другата голяма радост обаче донесоха юношите старша възраст на “Етър 1924”, водени от Борислав Евтимов, които биха с 1:0 втория в класирането “Локомотив” (ГО) и се откъснаха на първото място в зоновата група пред съперника си с 6 точки аванс.